• (067) 362 55 77, (0362) 62 07 66
  • м.Рівне вул. Драгоманова 17/2
На ринку туристичних послуг з 1996 року

Щоденник мандрівника: Болгарія

Враження нашого менеджера від Болгарії фото

Сьогодні Болгарія приваблює наших туристів перш за все співвідношенням ціна-якість. За останні роки ця країна дуже підняла планку сервісу та умов для відпочинку. На разі, на узбережжі Болгарії представлені готелі дуже різних категорій, від звичайних маленьких двозіркових готелів, до великих мережевих п’ятизіркових. Багато з отелів є повністю новими, але є й такі які були збудовані ще за часи СРСР, але вони є реставрованими за вимогами сучасності та ви не відчуєте якогось дискомфорту з приводу цього. Туристична агенція "Клеопатра" вже майже 20 років відправляє своїх туристів в Болгарію. Тури в Болгарію користуються заслуженим попитом, наш менеджер Ірина Мельникович з'ясувала подробиці на місці подій. 

Щоденник мандрівника Болгарія фото

"На разі, в Болгарії набуває популярності відпочинок в апартаментах, коли, наприклад, сім’я знімає собі повноцінну квартиру з усіма зручностями. Як правило апартаменти знаходяться трішки далі від моря, але більшість людей які бронюють апартаменти мають власний автотранспорт і це не є для них незручністю, а навпаки є можливістю спокійного сімейного відпочинку біля моря зберігаючи свій приватний простір. 

Моя подорож до Болгарії відбувалась на автобусі. Одразу хочеться попередити, що тривалість автобусної поїздки 34-38 годин (це зумовлено перетином декількох кордонів), але завдяки продуманій системі зупинок це не так сильно відчувається. Маршрут пролягає через Чернівці, а далі через Румунію. Для молоді цей варіант взагалі може викликати певний романтичний момент, а от літнім людям та сім’ям з маленькими дітьми, ми би порадили добиратись до Болгарії літаком, або ж власним авто транспортом. Тут вже кожен має вирішувати цей момент сам для себе, але попередити людину треба зазделегідь. 

Перше моє враження від Болгарії було надзвичайно позитивне, адже не відчувається жодного  суттєвого мовного бар'єру. Звісно, це інша мова, але дуже багато спільних слів, та надписи кирилицєю. Болгари відкрито та щиро ставляться до українців і це справді відчувається.

Враження нашого менеджера від Болгарії фото 2

Болгари самі по собі дуже привітні та доброзичливі люди, тож із спілкуванням не виникає жодних проблем. Хочеться відмітити, що місцеві мещканці не є ”приставучими” (як єгиптяни, наприклад) та є досить адекватними людьми по відношенню до туристів.  

Сезон відпочинку в Болгарії починається приблизно з 15 червня (раніше краще не їхати, адже море буде ще досить прохолодне) та закінчується в кінці серпня. Тож як ми бачимо, сезон сам по собі досить короткий. Для відпочинку з маленькими дітками краще обирати варіанти в липні або серпні. 

Пляжі в Болгарії майже всі дуже широкі та, в більшості своїй, пісчані (приблизно 90%), тож це є ідеальним місцем для сімейного відпочинку з дітьми. Особливістю болгарських пляжів є те, що майже всі вони є муніціпальними, тобто ви маєте додатково сплачувати за шезлонги (приблизна ціна 6 левів, це майже 40 гривень) та парасольки. Та все ж більшість туристів просто купляють собі в магазині свою парасольку (за 5-8 левів), та ходять на пляж з нею. Ще один лайфхак для туристів, можна купити парасольку в Україні ще дешевше, та взяти її з собою, адже вона добре складається та є досить легкою. 

Враження нашого менеджера від Болгарії фото 3

Особливо хочеться відмітити непревершену болгарську кухню. Харчування в Болгарії є недорогим та дуже смачним (від молочних продуктів - до овочів та фруктів). Вражають розміри порцій, в кафе мама з дитиною сміливо можуть брати одну порцію на двох. Середня ціна обіду в кафе обійдеться вам в 4 – 8 левів (бюджетний ланч).

Три найбільших та популярних курорти Болгарії – Золоті Піски, Сонячний Берег, Албена.

Золоті Піски – курорт який можна рекомендувати для сімейного відпочинку, але й нудьгувати вам не доведеться. 

Соянчний Берег – ідеальне місце відпочинку для молоді, з великою кількістю дискотек та розважальних закладів. 

Албена – це закрита курортна зона з повноцінною інфраструктурою для відпочинку. 

Для аренди сімейних апартаментів також можно порадити Обзор та Єленіте.

Враження нашого менеджера від Болгарії фото 4

Болгарія вже не перший рік пропонує своїм туристам в готелях та апартаментах послугу «Все включено» і на сьогоднішній день рівень болгарів не поступається Туреччині. Важливий нюанс, що сенс замовляти послугу «все включено» є в готелях категорії 4-5 зірок, в готелях категорії 2-3 зірки сміливо можна брати полупансіон, або ж без харчування в готелі (нагадаємо, що харчуватись в Болгарії можна недорого і смачно в кафе та ресторанах). Варто згадати й про болгарські вина, які можна скоштувати на березі Чорного моря.    

Болгарія також пропонує широкий вибір цікавих та пізнавальних екскурсій, наприклад, в такі ставровинні міста як Созополь, Несебр, Ботанічний Сад у Балчіку. Ну і, звісно, можна відвідати незабутній Стамбул замовивши автобусну екскурсію.

Розважальна програма на Болгарському узбережжі також пропонує досить велике різноманіття. Нас возили на традиційний болгарський вечір, де ми скоштували традиційні справи, пили болгарське вино та насолоджувались національною музикою з танцями в теплій та невимушеній атмосфері. Для сімейного відпочинку радимо Вам відвідати дельфінарій у Варні та аква парки. 

Болгарія – це країна куди хочеться повернутись, та відпочити ще раз. Великим плюсом є відсутність акліматизації, тож для сімей з дітьми це є ідеальниv варіантом. Відпочинок в Болгарії підійде усім від молоді до людей похилого віку, кожен знайде щось своє та насолодиться відпочинком".  

З повагою,
Ірина Мельникович
Менеджер 
Туристична агенція "Клеопатра"

Детальну інформацію з придбання турів ви можете отримати тут:

Туристична Агенція "Клеопатра" м. Рівне, вул. Драгоманова 17

Інформація за телефонами:тел: + 38 
(067) 362-55-77,
 (0362) 62-07-66, 40-15-07

Сподобалась стаття? Розкажіть друзям, нам буде дуже приємно :)